Szukaj na tym blogu

niedziela, 18 sierpnia 2013

Okręgowe ( Olsztyn ) Dożynki Działkowców - Ełk 2013. Fotoreportaż, Komentarz

            Dnia 17 Sierpnia 2013 odbyły się Okręgowe (Olsztyn) Dożynki Działkowców pod egidą (?)  Polskiego Związku Działkowców. Tłumnie przybyli całymi rodzinami, członkowie PZD z ogródków Ełku i okolic. Zaproszeni byli również działkowcy i zespoły ludowe z całego województwa Warmińsko – Mazurskiego. Swoją obecnością zaszczycił sam Prezes PZD *, również z Olsztyna byli przedstawiciele Okręgu PZD *. Zaproszono również przedstawicieli Sejmu RP *, Władz Powiatu Ełckiego *, Władz Miasta Ełku *, Gminy Ełk *. Niektórzy przedstawiciele władz Ustawodawczych i Lokalnych otrzymali medale zasługi (?), Złote Odznaki Zasługi otrzymali wyróżniający się działkowcy *. Również obchodzono 60 – lecie istnienia ROD im. 50 – lecia ZZK w Ełku ( ogród otrzymał wspaniały pamiątkowy puchar). Po oficjalnych momentach, działkowcy i ich rodziny usłyszeli koncert Orkiestry Dętej* i Zespołów Ludowych* zaproszonych na Dożynki. Po koncertach działkowcy z rodzinami wspólnie bawili się przy muzyce na żywo, aż do późnych godzin nocnych. Członkowie PZD „otrzymali przydziały” na bigos, grochówkę, kiełbaskę lub piwo. Jak było widać po minach i efektach, Dożynki można uznać za udane, a czy za rok będą podobne lub lepsze? – to pytanie kieruje się do tych przedstawicieli Władz Ustawodawczych i lokalnych, którzy raczyli przybyć na te Dożynki Ełk 2013.
              A swoją drogą taka forma spędzania spotkań działkowców spotkała się z dużym zainteresowaniem „właścicieli ogródków”. Było przyjemnie, ciekawie, bez zgrzytów ( na początku zabrakło profesjonalizmu, brak było odpowiedniego nagłośnienia) i kolejek do punktów wydawania przydziałów smakołyków. Nie pytam się o całkowita cenę na usługę, to niech zostanie tajemnicą PZD – Olsztyn, grunt ze było przyjemnie, szkoda, że małe było zainteresowanie lokalnych mediów, ale to już sprawa między PZD a mediami.
Mazurski Blog uczestniczył na Dożynkach osobiście, przeto jest relacja z tych obchodów.

*- Sprostowanie – specjalnie nie podaję nazwisk ani innych nazw własnych, gdyż nie mam w tym żadnego udziału osobistego i nie promuję nikogo, ani tych wymienionych instytucji, ani organizacji.

Autor Mazurskiego Blogu.

dodano 18.08.2013. Ełk.

fot. Stantex 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...