Szukaj na tym blogu

czwartek, 15 maja 2014

O i wpływie mediów na życie obywateli - spotkanie w KTK w Ełku - fotoreportaż

    Wczoraj 14 maja 2014 r. o godz. 17.00 w ramach cyklicznych spotkań w Klubie Twórców Kultury w Ełku, tym razem miejscem spotkania było Osiedlowy Klub Seniora przy ulicy Pięknej 21 (z przyczyn niezależnych od organizatora – KTK). Tematyka spotkania: „ Rozumieć media – rynek prasowy w Polsce po 1989 r ”.  – wykład wygłosił ks. prof. dr hab. Wojciech Guzewicz Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Wydział Nauk Technicznych i Społecznych, Wydział Humanistyczny.
       
      Ks. Profesor przedstawił arkana obecnych mediów po roku 1989 w Polsce, historię powstania prasy w wolnym już kraju. Przedstawił też kształt obecnego runku prasowego po likwidacji państwowo – partyjnego molocha PRL-u, RSW (Prasa, Książka, Ruch). Można było też wysłuchać, dlaczego zwycięskie ekipy rządzące wymieniają Rady Nadzorcze w spółkach medialnych. Kulisy dzienników i czasopism ogólnokrajowych, regionalnych, jak działają na mentalność obywateli. Ilość godzin statystycznego mieszkańca Polski spędzanych, co dnia przy środkach medialnych (6 godzin) i wpływ tego na życie codzienne. Można było też dowiedzieć się czy dziś istnieje tzw. cenzura, kojarząca się z latami PRL-u.
        
     Spotkanie było owocne, padło wiele pytań ze strony zgromadzonych słuchaczy. W gorącej dyskusji, padło wiele przykładów dotyczących wpływu mediów na poczynania i zachowania obywateli. Spotkanie zakończyło się brawami za wygłoszony wykład przez ks. Profesora. 

Mazurski Blog

15 - 05 - 2015

Następne spotkanie w KTK w Ełku 11 czerwca 2014 r. godz. 17.00 w Sali Wystaw Artystycznych, Spotkań Literackich i Wykładowej Klubu Twórców Kultury przy MSM w Ełku - Kilińskiego 40 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...