Szukaj na tym blogu

sobota, 5 lipca 2014

Zaproszenie na inaugurację " literackich wieczorów wtorkowych " organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ełku

     'Towarzystwo Miłośników Ełku organizuje literackie spotkania osób piszących – nawet do szuflady. Inauguracja „literackich wieczorów wtorkowych” 8 lipca 2014 r. o godz. 15.30. w siedzibie Towarzystwa przy ul. Małeckich 3 pokój 11 / I piętro /.
  
    Podziękowania dla Zarządu Towarzystwa Miłośników Ełku, dla pani Prezes Wandy Gawrysiak, a także dla pani Marii Daniłkiewicz, inicjatorki tychże spotkań, za zaproszenie imienne dla mojej osoby.
  
    Wspaniały pomysł, aby spotykały się osoby piszące z terenu miasta Ełk i powiatu ełckiego, w siedzibie TME. Takich inicjatyw jest zbyt mało, na terenie miasta Ełk i powiatu, a ilość osób piszących jest zapewne spora, dużo twórców pisze do szuflady, nie mając możliwości publikacji swych tekstów. Lokalna prasa zbytnio nie interesuje się miejscowymi twórcami w dziedzinie prozy czy poezji, wprawdzie jest kilka osób publikujących swoje utwory, ale są już znane na lokalnych łamach. Tym większe podziękowania dla inicjatorki tego pomysłu pani Marii, a także dla Zarządu TME. Być może urodzi się z tego pomysłu antologia wybranych tekstów na tematy związane z naszym pięknym miastem, stolicą Mazur Ełkiem i okolic. Jednakże brakuje funduszy na takie publikacje, co jest główną przyczyną braku papierowych wersji prozy czy poezji piszących ełczan. Mam nadzieję, że ten pomysł powiedzie się w 100 % a może i z nadwyżką, i wkrótce ukażą się owoce tych spotkań w postaci wydań papierowych autorów z Ełku i okolic. O postępach będą informacje na Mazurskim Blogu, a być może znajdą się sponsorzy zainteresowani promowaniem pięknych okolic Ełku i miasta.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...