Szukaj na tym blogu

sobota, 30 stycznia 2016

Stacja Olecko dziś ( i dawniej w krótkim opisie ) - fotoreportaż 10 zdjęć

   Stacja kolejowa Olecko - dziś jest czynna, lecz tylko poprzez ruch towarowy,  osobowe pociągi zniknęły z mapy rozkładu jazdy z końcem 2013 r. ( obsługiwane na odcinku Ełk - Olecko - Ełk przez PR z Olszyna, autobusami szynowymi ). Czy jeszcze kiedyś zawita na perony odgłos konduktorskiego gwizdka, zapowiadającego odjazd pociągu w kierunku Ełku, Suwałk czy Gołdapi?

Parowozik kolejki wąskotorowej, jako pomnik w pobliskim skwerku przy dworcu.Widok na dworzec kolejowy, dziś nieczynny, lokale zajęte przez różne firmy. 


Widok na peron pierwszy, na który wjeżdżały poć. osobowe z Suwałk i do Suwałk, a swego czasu pociąg relacji Racibórz - Suwałki przez Ełk, i w odwrotnej relacji ( pociąg nie mieścił się na peronie drugim, )


Przejście na peron drugi, z którego odjeżdżały przeważnie pociągi w kierunku Ełku i Gołdapi.  

Widok na peron pierwszy i wyjazd w kierunku Gołdapi.
                                                         

Po lewej peron drugi a po prawej peron pierwszy w kierunku wyjazdu do Gołdapi.

Tablice informacyjne - stacja Olecko i peron 2.


Wyjazd w kierunku Gołdapi ( dziś szlak nieprzejezdny ) Zdemontowane kształtowe semafory, w dobrych czasach dla tutejszego węzła kolejowego, w Olecku mijały się trzy pociągi w kierunku Ełku, Gołdapi i Suwałk. Obsługiwane przez lokomotywy z Ełku i Suwałk, a wagony stacji Ełk, z oddziału WGW o Ełk.

Peron drugi, wyjazd w kierunku Suwałk i Ełku.

Wejście z peronów do poczekalni dworca kolejowego, gdzie oprócz poczekalni funkcjonowała kasa kolejowa, autobusowa oraz restauracja i bufet.. Poczekalnia była czynna całodobowo.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...