Szukaj na tym blogu

piątek, 21 lipca 2017

Przejażczka ścieżką rowerową przy ul. A. Mickiewicza w Ełku z opisem - fotoreportaż 17 zdjęć


Przejazd ścieżką rowerową przy ul. A. Mickiewicza w Ełku z opisem

fot. Sławomir Stankiewicz
21 lipiec 2017 

Początek ścieżki rowerowej, przy skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego, po prawej stronie zdjęcia, dawny pawilon handlowy - sklep SAM Społem, dziś sklep AGD RTV i lokale usługowe, po lewej stronie także fragment ścieżki rowerowej, ale już bez oznaczeń.

Widok na ścieżkę rowerową, po prawej stronie bloki oś. " M. Kopernika ", po lewej kamienice komunalne.

Widok na zatokę komunikacji miejskiej i przystanek MZK Ełk ( linie 6, 16, 17 ), wąski deptak, a zarazem miejsce oczekiwania na autobusy, obok pas ścieżki rowerowej ( ? ) po lewej stronie zdjęcia oś. " M. Kopernika ", po prawej stronie oś. Północ 1.

Skrzyżowanie z ulicą J. Słowackiego, w głębi z ulicą J. Piłsudskiego, widok na pierwszy wybudowany w latach 70 - tych XX w. wieżowiec w Ełku.

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, jednocześnie połączenie z ścieżka rowerową przy ul. J. Piłsudskiego a dalej do ścieżki przy ul. Toruńskiej ( dalej już brak ścieżki ) widok na kamienice komunalne, po lewej stronie zdjęcia " wąskie gardło dla rowerzystów " barierki i deptak, a także przejście dla pieszych, trzeba uważać z jazdą na rowerze.

Widok na ścieżkę i deptak, w głębi skrzyżowanie z ul. 3 Maja, 

Przejazd przez Park Solidarności w Ełku, jedno z ciekawszych miejsc odpoczynku mieszkańców miasta i przyjezdnych, skrzyżowanie z ulicami Małeckich i M. Konopnickiej.

Zatoka autobusowa komunikacji miejskiej, przystanek MZK Ełk ( linie 2, 6, 16 ) po lewej stronie zdjęcia galeria handlowa, dawniej Szpital Miejski w Ełku, po prawej stronie szereg kamienic komunalnych.
Skrzyżowanie z ulicą Gdańską, w głębi z ul. E. Orzeszkowej, jednocześnie ścieżka skręca przez ulicę i przechodzi na drugą stronę w kierunku ul. J. Dąbrowskiego, po prawej stronie zdjęcia wjazd na podwórka, gdzie trzeba uważać na wyjeżdżające samochody,

Widok na ścieżkę przy ulicy Gdańskiej, gdzie kończy się, dalej trzeba zjechać na ulicę, ( możliwe, że kiedyś będzie dalszy ciąg ścieżki) 

Barierki ochraniające przy ścieżce, w kierunku ul. Gdańskiej, po lewej stronie skrzyżowanie z ulicą E. Orzeszkowej, wokół odremontowane kamienice komunalne.

Skrzyżowanie z ulicą Wawelską, wokół odremontowane kamienice komunalne, szeroki deptak, ścieżka rowerowa.

Widok na dalszą cześć ścieżki rowerowej.

Widok w kierunku skrzyżowania z ulicą Wawelską.

Po lewej stronie zdjęcia teren dawnej OSM w Ełku, dziś w teren mleczarni z Grajewa, w głębi skrzyżowanie z ulicą J. Dąbrowskiego
W głębi po prawej stronie zdjęcia przystanek MZK ( linie, 2, 7, 11, 16 )

Koniec ścieżki rowerowej przy ulicy A. Mickiewicza, po lewej  stronie zdjęcia brak przedłużenia ścieżki, aby dotrzeć do ścieżki rowerowej zaczynającej się od przystanku MZK Ełk ( mająca połączenie z promenadą ełcką  przy dawnej " stołówce kolejowej " można albo dojść chodnikiem, albo jezdnią, skrzyżowanie z ulicą J. Dąbrowskiego, w głębi teren kolejowy stacji Ełk Osobowa.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...