Szukaj na tym blogu

piątek, 18 sierpnia 2017

Prostki - Wystawa " Prostki - Mazury piękno i dziwy natury - Adam i Mirosław Sawczyńscy z Ełku - fotoreportaż 23 zdjęcia

Dziś 18 sierpnia 2017 r. w Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach przy ul. 1 Maja 34 - uroczyście otworzono wystawę " Prostki - Mazury piękno i dziwy natury " braci Adama i Mirosława Sawczyńskich z Ełku, znanych społeczników zaangażowanych w wiele projektów dotyczących Ziemi Ełckiej. Wystawa czynna będzie do końca sierpnia, a nawet i do początku września. Przybyło wielu zaproszonych gości przez władze gminy Prostki. (więcej szczegółowych informacji w lokalnych mediach )

autor zdjęć
Sławomir Stankiewicz
autor blogu Ełk stolica Mazur
18 08 2017

Tekst autorów wystawy braci Adama i Mirosława Sawczyńskich
" T furca ludowy

Adam i Mirosław Sawczyńscy z Ełku tel. 661 587 996

      Korzenioplastyka to pobudzenie wyobraźni poprzez wydobycie z plątaniny korzeni ptaków, zwierząt a nawet postaci ludzkich. Wystawa " Dziwy Natury "  jest formą edukacji dzieci i młodzieży o tematyce przyrodniczej. Jesteśmy pewni, że po obejrzeniu naszych wytworów w inny sposób spojrzycie Państwo na korzenie spacerując po lesie lub brzegiem plaży.

Ekologiczny bocian

W 2007 r. Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła Ogólnopolski Konkurs na regionalną pamiątkę. Wśród 600 prac zostaliśmy wyróżnieni za ekologicznego bociana prestiżową nagrodą, którą wręczono nam w hotelu Marriott w obecności V-ce Prezydenta Ełku. Nasze bocianki były na Światowych Targach w Hanower 2000, Światowych Targach Turystycznych w Berlinie 2001 r. Reprezentowały też w Warszawie nasze województwo warmińsko - mazurskie przez Polską Cepelię. Od wielu lat tym symbolem honorujemy ludzi znanych i otrzymali je:

Jan Paweł II, Adam Małysz, Karol Okrasa, Zbigniew Boniek oraz wielu polskich aktorów i dziennikarzy.

Za wkład w rozwój turystyki oraz ratowania materialnego dziedzictwa kulturowego zostaliśmy wyróżnieni:

Honorowa odznaka Zasłużeni dla Turystyki RP

Honorowa odznaka Zasłużeni dla Kultury RP

Zasłużeni dla Transportu RP "

dodano 18 08 2017 r. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...