Szukaj na tym blogu

piątek, 27 października 2017

Prostki "Kolej w krajobrazie Mazur " wystawa fotografii kolejowej Pawła Wagnera i eksponatów związanych z historią kolei - fotoreportaż 29 zdjęć - 'Dziś 27 października 2017 r. o godz. 11.00  w Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach odbył się wernisaż pn. " Kolej w krajobrazie Mazur ", na wystawie zostały zaprezentowane zdjęcia autorstwa Pawła Wagnera, pasjonata kolejnictwa, oraz można było obejrzeć eksponaty związane z historią kolei udostępnione przez znanych społeczników z Ełku, Mirosława i Adama Sawczyńskich. 
Organizatorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Prostkach, a komisarzem wystawy - Adam Sawczyński.
Wystawa  " Kolej w krajobrazie Mazur " pochodzi ze zbiorów Powiatowego Centrum Kultury " Czerwony Tulipan " w Kętrzynie.
Na wystawę przybyło wielu pasjonatów, pracowników i emerytów kolejowych. Pan Wójt Gminy Prostki Mirosław Orłowski przytoczył w kilku zdaniach historyczną wielkość stacji Prostki, a zarazem wspomniał o możliwości powstania Izby Pamięci związanej z koleją w Prostkach. 

Jest to piękna sprawa - organizowanie takich spotkań, które ukazują wielkość historyczną w tym przykładzie, kolei w Prostkach. Dziś, gdy znacznie przewozów kolejowych jest mniejsze, niż w minionych latach, gdy w Ełckim Węźle Kolejowym można było dostać się pociągiem  do wielu miejscowości zarówno dniem jak i w nocnej porze. Przez Prostki jest planowany przebieg Rail Baltica, gdzie będzie dobudowany drugi tor oraz planowana szybkość dla pociągów pasażerskich do 160 km / h. Być może i wzrośnie liczba dobrych i dogodnych połączeń kolejowych. 

Serdeczne podziękowania dla organizatorów wernisażu 
za zaproszenie

Sławomir Stankiewicz

autor blogu 
Ełk stolica Mazur

dodano 27 10 2017 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...